Kategoriler
Sepetim
& HIZLI KARGO SEÇENEKLERİ FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER!
ANAHTAR TESLİM& E-TİCARET SİTELERİ TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA
HIZLI KARGO & SEÇENEKLERİ TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! HIZLI KARGO
TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA

Türk-Osmanlı

Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Osmanli Devleti’nin klasik döneminde devlet yönetiminin kendine has özellikleri vardir. Yönetim yapisi monarsi olmakla birlikte kanun bilincinin yerlestigi, adaletin esas alindigi bir gerçektir. “Osmanli Tarzi” diyebilecegimiz bürokratik yapilanma, Fatih dönemine kadar geleneksel usuller içersinde g..
54,99TL 66,99TL
Vergiler Hariç:54,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Osmanli Devleti’nin yikilis sürecinde birçok aydin, devleti ve milleti kurtaracak degisik fikirler arama basladilar.Ortaya bir çok görüs ve farkli çözüm önerileri sunuluyor, bunlar aydinlar arasinda tartisiliyordu.Ancak bu görüs ve öneriler arasinda Yusuf Akçura’nin ‘’Üç Tarz-i Siyaset’’ adli makale..
62,99TL 76,99TL
Vergiler Hariç:62,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Ahmet Refik Altınay, III. Murad ile III. Selim arasındaki iki yüzyıllık süreçte imparatorluğun dinî yapısına ışık tutmaktadır. Ulemadan şeyhülislama, kadılardan âlimlere, hocalardan dervişlere kadar tüm âlim ve din adamlarının devlet yönetimine etkisini olumlu ve olumsuz yönleriyle okuma fırsatı bul..
64,99TL 77,99TL
Vergiler Hariç:64,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Prusyalı generallerden ünlü Klavezviç, harp tarihi mütalaa etme konusunda der ki, “Birkaç savaşı ayrıntılı bir şekilde incelemek, derinlemesine gözden geçirmek birçok seferin mütalâasından daha faydalıdır.” Biz de deriz ki, birtakım tarihî ayrıntılarla uğraşmaktansa, askeri harekâtlarıyla ve fetihle..
69,99TL 83,99TL
Vergiler Hariç:69,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Tarihin erken devirlerinden itibaren, her iki yakasında da yerleşimin hem de bilinen en eski su geçiş yollarından birisi olması hasebi ile İranlıların deyimi ile Fars; Araplara göre Arap ve nihayet Osmanlıların isimlendirmesi ile Basra Körfezi, daima bir cazibe merkezi olagelmiştir. İnsanoğlunun tab..
72,99TL 88,99TL
Vergiler Hariç:72,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Filistin coğrafyası tarih boyunca bütün semavî din müntesiplerinin cazibe merkezi iken zamanla yeryüzünde güç kazanmış milletlerin ve siyasi güç odaklarının da nüfuz kurmak istedikleri bir mekan olmuştur. Tabii olarak da tarih boyunca çeşitli güçlerin rekabet alanı olmuştur. Bugüne kadar Filistin ha..
72,99TL 88,99TL
Vergiler Hariç:72,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Elinizdeki kitap, Alexander Israel Helphand ya da Türkiye'de bilinen ismiyle Parvus Efendi'nin Türkiye'nin Can Damari Devlet-i Osmaniye'nin Borçlari ve Islahi adli Osmanli Türkçesi ile basilan kitabinin transkrip edilmis halidir. XIX ve XX. yüzyilin son derece siradisi büyük bir düsünürü olan sosyal..
72,99TL 88,99TL
Vergiler Hariç:72,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Sonunda ask ile seviliye talip oldumSonunda güzelliginin mumuna pervane oldumDeliler gibi saçlarinin zincirine tutundumSonunda akla ve sabra yabanci oldumBir Sirin dudagi beni Ferhada es eylediOnlari içip sonunda sarhos oldumAskin belâsini sen istedin sen buldunSonunda ben de bu dünyada efsane oldum..
75,99TL 91,99TL
Vergiler Hariç:75,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Hanedanın dip atası Ertuğrul Bey’in annesi Hayme Ana’dan, son padişah Vahideddin’in annesi Fatma Gülistu Sultan’a… Osmanlı tarihî yalnızca padişahların değil, sayısı 600’den fazla olan padişah kadınlarının ve annelerinin de tarihidir. Kaynaklar, belgeler ortadadır. İşin ilginç tarafı, bütün tarihçil..
81,99TL 99,99TL
Vergiler Hariç:81,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Darüsaâde agasi diye de bilinen kizlar agasi, Osmanli Sarayi’nin ve bütün Enderun ve Harem Agalarinin en büyügü idi. Derecesi itibariyle sadrazam ve seyhülislâmlardan sonra gelirlerdi. Buna ragmen seyhülislam ve sadrazamlarin atanmasinda basrolü oynarlardi.Elinizdeki kitapta kizlar agalarinin padisa..
103,99TL 125,99TL
Vergiler Hariç:103,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Cumhuriyet döneminin en önemli gazeteci yazarlarindan Falih Rifki Atay, Birinci Dünya Savasi'nda 4. Ordu Komutani Cemal Pasa'nin özel katibi olarak Suriye Filistin Cephesi'nde 4 yil görev yapmistir.Osmanli Imparatorlugu için çok önemli olan bu cephede fiilen bulunan Falih Rifki Atay yasadiklarini ve..
107,99TL 130,99TL
Vergiler Hariç:107,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
“Hiç şüphesiz ki Falih Rıfkı Atay’ın Çankaya, Atatürk’ün Hatıraları kitapları her türlü düşünce sahibinin mutlaka okuması gereken kitaplardır. Falih Rıfkı Atay’ın sürükleyici, zengin muhtevalı, zıt görünüm ve olaylara dayanarak tezlerini savunan bir üslubu vardır.” ..
107,99TL 130,99TL
Vergiler Hariç:107,99TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 131 (11 Sayfa)
Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.