Kategoriler
Sepetim
& HIZLI KARGO SEÇENEKLERİ FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER!
ANAHTAR TESLİM& E-TİCARET SİTELERİ TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA
HIZLI KARGO & SEÇENEKLERİ TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! HIZLI KARGO
TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA

Kültür Yazıları

Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Bir memleketin milli dili o memleketin bilfiil yaşayan, yani konuşulan ve yazılan, gönüllere ve zekâya hitap eden dildir. Ve dilin milliyeti, kelime unsurlarında olmaktan çok, büyümesinde ve üslubunda, umumi ahenk ve edasındadır. Nitekim mimari bir eserin milliliği, mesela Süleymaniye camimizin Türk..
79,99TL 96,99TL
Vergiler Hariç:79,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
“ Sonunda, zanaatkarlarin en iyisi, kendine özgü olmak üzere hiçbir sey bahsetmedigi bu yaratiginin, her varlik türünün kendine özgü özelliklerini tümüne birden ortak olmasina karar verdi. Dolayisiyla, belirsiz bir yaratik olarak yarattigi insani aldi, onu dünyanin ortasina yerlestirdi ve ona söyle ..
108,99TL 131,99TL
Vergiler Hariç:108,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Türk düsünce, kültür ve siyaset tarihinin önemli simalarindan olan Ziya Gökalp, Türkçülügün Esaslari adli eseriyle “Türk milletindenim” demenin ne demek oldugunu, Türk milletinin kim oldugunu, nereden geldigini ve nereye gitmesi gerektigini ögreten bir ilk ögretmendir. Bu çabalariyla Türk milliyetçi..
154,99TL 187,99TL
Vergiler Hariç:154,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
"Su bir tarihi hakikattir ki; XII. Asir Anadolusu'nun kanli ve buhranli cografyasi üstünde Mevlana Celaleddin-i Rumi ve Yunus Emre gibi rehber ve önden gidici insanlar olmasaydi belki de dünyaya parmak isirtan bir Osmanli medeniyet ve hakimiyeti de olmazdi. Suna da inanmak yerinde olur ki, Fatih Sul..
167,99TL 203,99TL
Vergiler Hariç:167,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Banarli'nin Yahyâ Kemâl'den kazandigi "Türk Müslümanligi" anlayisini ifade eden makaleleri, "Iman ve Tassub", "Din Terbiyesi ve San'at", "Yasama Üslûbumuz", "Inkâr Hastaligi" ve "Uyanmaya Dâir" adli bölümlerde toplanmistir.Ürün Adı: İman ve Yaşama ÜslubuÜrün Markası: Lisinya..
167,99TL 203,99TL
Vergiler Hariç:167,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
{Bir ülkünün çevresinde toplanmak ve onun için ölümü göze alarak savasmak ne güzel seydir! Insanlar ancak ülkü ile hayvanlardan ayrilabiliyorlar. Millî bir ülkü olmadiktan sonra, insanin hayvandan ne farki kalir? Hayvan, ölümden ve izdiraptan kaçar, kuvvetliden korkar. Ölümden korkmayan, izdiraptan ..
180,99TL 219,99TL
Vergiler Hariç:180,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Gül, zaman zaman lâle ve karanfil gibi zorlu rakiplerle mücadele etmek zorunda kalmissa da, saltanatini her zaman korumus, bütün çiçekleri, hatta tabiati özetleyen bir çiçektir. Aslinda her çiçek "gül"dür ve gül, tabiattaki görüntü çoklugunun arkasinda var olan gizli birlige isaret eder. Güller Kita..
184,99TL 223,99TL
Vergiler Hariç:184,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Bir asirdan beri memleketimizin basta gelen derdi medeniyet meselesidir. Geçmiste büyüklügü dünyaca bilinen Türk milletinin medeni varliga sahip olmadigini önce Bati'yi taniyanlar ortaya atti. Tanzimatla baslayan Bati münasebetleri, birçok nesillerin gözünü kamastirdi. Aydinlar, Bati'nin yükselisind..
216,99TL 262,99TL
Vergiler Hariç:216,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Bes Sehir'in asil konusu hayatimizda kaybolan seylerin ardindan duyulan üzüntü ile yeniye karsi beslenen istiyaktir. Ilk bakista birbiriyle çatisir görünen bu iki duyguyu sevgi kelimesinde birlestirebiliriz. Bu sevginin kendisine çerçeve olarak seçtigi sehirler, benim hayatimin tesadüfleridir. Bu it..
236,99TL 287,99TL
Vergiler Hariç:236,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Türk dili ve kültürü üzerinde söz söyleyenler, ayri kanaat ve ilkelerden hareket etmenin tabii neticesi olarak ayri neticelere varmaktadir. Ayri ilkeleri belirleyen temel unsurlar arasinda Türk kültürünün kaynaklari, Islam dininin Türk toplumunun yapisina etkileri ve batililasma meselesinin boyutlar..
236,99TL 287,99TL
Vergiler Hariç:236,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Insanlik karmakarisik bir kavga ve savas dünyasina dönüsmüs durumda. En çaresiz insan gibi, her toplumun da mali, cani ve bütün varliklariyla güvenlik içinde oldugu ve hakkini alabildigi kalici bir dünya baris düzenine ihtiyaç var. Ama en bilgili, uygar ve zengin toplumlar bile zorla alma, sömürme, ..
257,99TL 312,99TL
Vergiler Hariç:257,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Yarinki Türkiye, su temellerin üstünde kurulacak. Anadolu'nun topragindan kaynayan bir kan, cemaat için harcanan emek, bir yillik bir tarih, otoriteli bir devlet ve ebedi olduguna inanmis bir ruh.Ürün Adı: Yarınki TürkiyeÜrün Markası: Lisinya..
288,99TL 349,99TL
Vergiler Hariç:288,99TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)
Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.