Kategoriler
Sepetim
& HIZLI KARGO SEÇENEKLERİ FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER!
ANAHTAR TESLİM& E-TİCARET SİTELERİ TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA
HIZLI KARGO & SEÇENEKLERİ TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! HIZLI KARGO
TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA

Kültür Tarihi

Marka: Lisinya Marka: Lisinya
"Gerçi muvaffak olmak, mesut (mutlu) olmak demek değildir. İnsan muvaffak olur, cemiyet içinde özlediği yerin daha üstününü bile alır da, mesut olmayabilir. Servetin, iktidar ve şöhretin son haddine varmış nice insan vardır ki, içi dâimasaâdetdünyâsının hasretiyle yanıp tutuşur. Mükellef (gösterişli..
67,99TL 81,99TL
Vergiler Hariç:67,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Türkçülügün yurdumuzda ortaya çikmasindan önce Avrupa'da Türklükle ilgili iki hareket olustu. Bunlardan birincisi Fransizca, Turquerte denilen, Türk hayranligidir. Türkiye'de yapilan Ipekii ve yün dokumalar, halilar, kilimler, çiniler, demirci ve marangoz Isleri, ciltçilerin, tezhipçilerin yaptiklar..
76,99TL 93,99TL
Vergiler Hariç:76,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Ziya Gökalp Türklesmek, Islâmlasmak, Muasirlasmak kitabinda, Tanzimat’in ilânindan itibaren Osmanli Devleti’nde tartisilan üç ayri fikir akimi üzerinde durmustur: Türkçülük, Islâmcilik ve medeniyetçilik. Gökalp, devletin ve milletin kurtulusunu bu üç fikrin uzlasmasinda aramis; Islâmcilik ve medeniy..
101,99TL 123,99TL
Vergiler Hariç:101,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
"Gerçekten o devirde kahve akademinin, meslek cemiyetinin, kulübün, salonun, fikir ve sanat meclisinin bütün vazifelerini küçük tahta masalarinin etrafinda elinden geldigi kadar yapiyordu. O zaman anladim ki, biz bir kahve milletiyiz. Köyde kahve, mahallede kahve, mektebin önünde, cezvesinde bütün m..
154,99TL 187,99TL
Vergiler Hariç:154,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
"Orhun Abideleri"; Türk medeniyetinin, kültürünün, tarihinin tek kelimeyle Türk Varliginin saheser vesikesi. Merhum Profesör Muharrem Ergin'in bu sahesere lâyik çalismasi ile bu kitap elinize ulasmis oluyor. Prof. Ergin'in kiymetli talebesi Prof. Dr. Osman Fikri Sertkaya kitabi elden geçirdi, ögrenc..
202,99TL 245,99TL
Vergiler Hariç:202,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Balikçi'nin kitaplasmamis yazilarindan derlenen bu yapit, bir yandan yurdumuzun tarih, sanat ve uygarligini sergilerken, öte yandan Anadolu birikiminin nesnel temellerine isik tutuyor. Ürün Adı: Merhaba AnadoluÜrün Markası: Lisinya..
236,99TL 286,99TL
Vergiler Hariç:236,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Hiçbir şair ve sanatın herhangi bir dalıyla ilgilenen hiçbir sanatçı yalnız başına değerlendirilemez. Onun önemi ve itibarı kendinden önce gelmiş şair ve sanatçılarla olan irtibatının tespit edilmesiyle anlaşılır. Onu tek başına değerlendiremezsiniz. Onu farklılıkları ve benzerliklerini tespit için ..
365,99TL 443,99TL
Vergiler Hariç:365,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Arkeolojinin romani. Bastan basa yenilenmis basim… Günümüz teknolojisinin getirdigi yeni bilgiler ile genisletilip hazirlanan yepyeni bir eser sunuyoruz. Birçok dile çevrilmis, milyonlarca okura ulasmis bir basyapit olan Tanrilar, Mezarlar ve Bilginler, heykelleri ve kuleleriyle, piramitleri ve merd..
368,99TL 446,99TL
Vergiler Hariç:368,99TL
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)
Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.