Kategoriler
Sepetim
& HIZLI KARGO SEÇENEKLERİ FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER!
ANAHTAR TESLİM& E-TİCARET SİTELERİ TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA
HIZLI KARGO & SEÇENEKLERİ TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! HIZLI KARGO
TOPTAN ALIŞVERİŞLERİNİZDE SİZE ÖZEL İNDİRİMLER! FİYAT PERFORMANS ÜRÜNLERİ LİSİNYA.COM'DA

Mitoloji

Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Aşkın büyüsü kimi zaman mısralar, kimi zaman kıtalar, kimi zaman saf bir düz yazıyla serilir önümüze. Kerem ile Aslı, Doğu Halk Edebiyatının en sevilen aşk hikayelerinden biri. Kerem’in bağlamasıyla, ağzından dökülen mısraların ezgisi birbirine karışıp aşkı yayınca büyülü bir kırmızının eşiğinde dol..
64,99TL 78,99TL
Vergiler Hariç:64,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
“Eğer hâlâ kafanızda birtakım sorular varsa bunun kaynağını bilmem mümkün değil. Çünkü daha önce hiç kimsenin dünyanın hikâyesiyle ilgili bu kadar detay verdiğini okumadım. Sizin için kaleme alınan bu kaynaktan kana kana için.”Snorri Sturluson / Nesir EddaBilge Mitos dizisi içerisinde yer alan Sorul..
102,99TL 124,99TL
Vergiler Hariç:102,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Geçmişi yaklaşık yirmi beş yüzyıl önceye dayanan ve tarihi boyunca en saygın inanç türlerinden biri olarak kabul edilen Budizmin en önemli özelliklerinden biri de hiç şüphesiz efsanelerinin zenginliğidir. İyiliğin iyilik, kötülüğünse kötülük getirdiği Karma felsefesi, Budizm hikâyelerinin de temelin..
112,99TL 137,99TL
Vergiler Hariç:112,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Platon’un erken dönem veya gençlik dönemi diyalogları arasında yer alan Ion diyaloğunda Sokrates, sanatın ve şiirin mahiyetine yönelik bir tartışmayla çıkar okurun karşısına. Diyaloğa adını veren Ion müsabakalarda birincilik elde etmiş meslekten bir ozandır (rhapsodos).Onun şahsında, Homeros ve Hesi..
118,99TL 143,99TL
Vergiler Hariç:118,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
İlk dinlerin hepsinde, harici etkilerden başka, toplumların gündelik yaşayışlarına ve halkın kendini içinde bulduğu sosyo-politik ortama göre şekillenmiş bir inanç ve gelenekler sistemi bulunur. Antik Roma döneminde insanlar, farklı coğrafi ve kültürel bölgelerdeki yaşamların bir kompozisyonunu ve b..
121,99TL 148,99TL
Vergiler Hariç:121,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Son on yıldır Türkiyeli okuyucunun canlı ilgisine mazhar olan Gençler İçin Batı Felsefesi ’nin devamı niteliğindeki bu kitabında Luc Ferry yine aynı berrak ve akıcı üslubuyla Yunan mitolojisinin anlamını, zamana meydan okuyan mesajını sorguluyor. Dünyanın nasıl ortaya çıktığı, insanın kökeni gibi öt..
121,99TL 148,99TL
Vergiler Hariç:121,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Doğayla bağları, şamanik ritüelleri, tanrı ve tanrıçalarıyla görkemli bir medeniyet.Türk Mitolojisi ilk çağlardan günümüze izini sürebildiğimiz mitlere ve destanlara odaklanıyor. Zamanla kaybolan ya da İslamiyet sonrası şekil değiştiren mitolojik öğeleri merak eden herkesin evinde mutlaka bulunması ..
131,99TL 159,99TL
Vergiler Hariç:131,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Bâtınî sefer gönülle yolculuktur ki, yer ve gök âleminde, Allahu Teâlâ'nın acâip sun'unda olur. Din yolunun duraklarında ve konaklarında yolculukta bulunmaktır. Mercilerin, Allah adamlarının yolculuğu, böyle bir bâtmî seferdir. Beden varlıklarıyla evlerinde oturmaktadırlar. Fakat yedi kat gök, yedi ..
136,99TL 165,99TL
Vergiler Hariç:136,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
A’dan Z’ye 1000 mitolojik karakterin kısa açıklamalarıyla dolu bu kitap, mitoloji severlerin vazgeçemeyeceği bir kaynak… 1000 Mitolojik Karakter, pek çok medeniyetin efsanelerinde kendine yer bulan tanrılar, tanrıçalar, kahramanlar, devler, periler gibi önemli mitolojik karakterleri hem onları tanım..
140,99TL 170,99TL
Vergiler Hariç:140,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Dinlerin ruhani boyutunu simgeleyen mistik düşünceler geçmişten günümüze insanların hayatlarına tesir etmektedir. Sûfilik, Kabala, Zen Budizm, Hinduizm’deki Shakti geleneği gibi farklı mistik gruplar dünya üzerine taraftar toplamaktadır. Hıristiyanlık ise ortaya çıktığı dönemde Yahudiliğin hukuka ba..
140,99TL 170,99TL
Vergiler Hariç:140,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
SÖYLE DOST VE ÖYLE GİRYayımlandığı zamandan bugüne, dünyanın dört bir yanında milyonlarca insana ulaşan Yüzüklerin Efendisi, hem unutulmaz bir yolculuk ve destansı bir başyapıt hem de kendi yaradılış öyküleri ve söylenceleri olan, başlı başına bir evrendir. Bu kitapla, Orta Dünya’ya ilham veren gerç..
147,99TL 178,99TL
Vergiler Hariç:147,99TL
Marka: Lisinya Marka: Lisinya
Tanrı bugün biz yaşayanlardan Yeryüzü Gezegenini yok etmemizi mi istiyor, hatta istemenin ötesinde böyle bir emir mi veriyor?ABD’deki Evanjelist önderler, takipçilerini, dünyanın an meselesi olan bir yıkıma mahkûm olduğunu ilan ederek ölüme yönlendiriyorlar. Ancak, Amerika için asıl tehlike, “çılgın..
151,99TL 184,99TL
Vergiler Hariç:151,99TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 39 (4 Sayfa)
Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.